• info@aydintadilatmerkezi.com
  • 0530 866 04 09
Aydın İp Sistem Kamera Kurulumu
  • By admin
  • No Comments

Aydın İp Sistem Kamera Kurulumu

Aydın İp Sistem Kamera Kurulumu , HD video kaydetmenize, gün boyunca değişen ışık seviyelerine uyum sağlamanıza ve hatta kameranızı uzaktan odaklamanıza olanak tanıyan çok çeşitli özellik ve teknolojilerle birlikte gelir. Bu özellikler kameranızı daha güçlü ve kullanışlı hale getirir, çünkü onları gözetim ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde gerektiği gibi ayarlayabilirsiniz.

Aydın İp Sistem Kamera Kurulumu

Kameranızın fiziksel özellikleri videonun nasıl kaydedileceğini etkiler. Bir kamera irisi ve görüntü sensörü, net video oluşturmak için değişen ışık seviyelerine uyum sağlamak için birlikte çalışır. Kameranızın yazılımında, kaydedildikten sonra bir videodaki ışığı dengeleyen. Geniş Dinamik Aralık veya daha fazla dosya depolamanıza izin veren video sıkıştırma gibi diğer özellikler bulunur.

Aydın ip kamera kurulumu  ile  kameranızın özellikleri hakkında, hangi tür iris ve görüntü sensöründen sisteminizin ihtiyaç duyduğu HD çözünürlük seviyesine kadar birçok seçeneğiniz vardır.

IP Kamera Görüntüleyici, kamera özelliklerinizi görüntülemenizi ve yapılandırmanızı sağlar. Kamera özellikleri, kameranın üreticisine ve model numarasına bağlıdır. Temel özellikler çoğu kamera için aynıdır. Kamera ayarlarınızın izlediğiniz ortam için optimize edilmediğini düşünüyorsanız, deneyebilir ve hangi ayarların en iyi sonuçları sağladığını görebilirsiniz.

Örneğin, yetersiz aydınlatılmış bir alanı izliyorsanız, parlaklığı artırmayı deneyebilirsiniz. Öte yandan, mağazanızın içi gibi parlak bir alanı izliyorsanız, arka ışık dengelemesini değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Aydın ip kamera kurulumu  kameranız için Kamera Özelliklerini, Video Özelliklerini ve Ses Özelliklerini yapılandırabilirsiniz. Bu yüksek çözünürlük NVR tarafından da korunur; bu, kaydedilmiş çekimlerinizi kayıttan oynatırken ve ondan fotoğraflar çekerken canlı görüntüyle aynı ayrıntı düzeyini göreceğiniz anlamına gelir.

 Çözünürlük özellikle 2MP’nin üzerine çıktığında, düşük çözünürlüklü bir görüntüde olduğu gibi. Resim pikselleşmeden önceden kaydedilmiş bir görüntüyü dijital olarak yakınlaştırma olanağına sahipsiniz. Bu, bir davetsiz misafirin kimliğini tespit etmeye veya bir araçtaki bir plakayı okumaya çalışırken yardımcı olur.

Daha eski teknolojiye sahip DVR’ler, aynı HD olmayan TV ile yaklaşık aynı düzeyde ayrıntı veren, eski, HD olmayan TV’nizden veya 4CIF’den aldığınız ayrıntıların yaklaşık dörtte birini veren. CIF’deki karşılaştırmalı kayıtlardır. Full HD (yüksek tanımlı) bir TV’ye benzer veya daha yüksek bir çözünürlük elde etmek için en az 2 megapiksel kameraya ihtiyacınız vardır. 4K’da görüntü elde etmek için 8MP veya daha yüksek çözünürlüklü bir kameraya ihtiyacınız olacak.

Aydın ip kamera Servisi

Aydın İp Sistem Kamera Kurulumu
Aydın İp Sistem Kamera Kurulumu

Tek önemli olan görüntü kalitesi mi? Pek çok durumda, evet, özellikle de deponuzdan neyin seçildiğini veya kasanızda neyin değiştiğini görmek için. Yüz tanıma gibi ayrıntıları yakalamanız gerekiyorsa. Temel analog sistemler tarafından yakalanan düşük kaliteli görüntüler, ayrıntılara ulaşmak veya pozitif bir tanımlama girişiminde bulunmak için tamamen işe yaramaz olabilir. Aydın ip kamera kurulumu hizmetin de aradığınız tüm özellikleri bulacaksınız.

Birçok insan, analog kaydedilmiş görüntülerini bu şekilde ilk kez kullanmaya çalıştıklarında şok oluyor. Hepimiz cep telefonlarımızdan televizyonlarımıza kadar her şeydeki yüksek çözünürlüklü görüntülere o kadar alıştık. Bu nedenle, Aydın ip kamera kurulumu  ile görüntü kalitesi konusunu çok dikkatli bir şekilde değerlendirmek için zaman ayırın.

Aydın İp Sistem Kamera Kurulumu yüksek çözünürlüklü bir IP kamera, analog bir CCTV kameradan çok daha geniş bir alanı kaplayabilir. Örneğin, tek bir IP kamera genellikle dört adede kadar düşük çözünürlüklü kameraya ihtiyaç duyacağınız aynı alanı kolayca kapsayabilir. Bu, bazı durumlarda bir IP gözetim sistemi kurmanın aslında daha uygun maliyetli olduğu ve ayrıca tek bir kameradan çok daha kullanıcı dostu görüntülerden yararlanabileceğiniz anlamına gelir.

Bir IP kamera, kamera sinyalini NVR’ye geri götürmek için mevcut ağ altyapısını kullandığı en yakın ağ anahtarına kolayca bağlanabilir. Bu, bazı IP sistem kurulumlarının analog bir sistemden daha az kablolama gerektirdiği anlamına gelir. Analog CCTV kameraların da doğrudan DVR’a geri bağlanması gerekir. Bu da bazı durumlarda kurulum kabiliyetini sınırlayabilir. (veya kurulumu çok pahalı hale getirebilir).

Aydın ip Kamera Sistemleri

IP kameralar, neredeyse sınırsız genişlemeye izin veren bir kablosuz ağ ile entegre edilebilir. Analog kablosuz CCTV sistemleri, özellikle ilettikleri radyo frekansı bandındaki parazitlerden kaynaklanan sorunlarla doludur (bu giderek daha yaygın hale gelmektedir).

NVR’ler genellikle yüksek ve düşük çözünürlüklü IP kameraların bir karışımını kaydedebilir.  Ve bu da size daha geniş kamera seçenekleri ve fiyat noktaları sunar. Ayrıca, gelecekte kayıt cihazını değiştirmek zorunda kalmadan kamerayı daha yüksek çözünürlüklü bir modele yükseltebileceğiniz anlamına gelir.

Gerçek şu ki, artık yüksek çözünürlüklü bir dünyada yaşıyoruz. Giderek daha fazla şirket (ve ev sahibi) IP için mevcut CCTV sistemlerini yükseltiyor. Sonunda IP CCTV, CCTV kurulumu için standart olacaktır. Aydın ip kamera kurulumu  teknoloji o kadar hızlı değişiyor ki, altı ay sonra hem analog hem de IP ürünler için her zaman daha yeni ve daha iyi bir seçenek var. Bununla birlikte, IP size daha uzun vadeli bir çözüm sağlayacaktır.

Aydın İp Sistem Kamera Kurulumu ile sizlerde evleriniz de ve iş yerlerinizde güvenlik kamera sistemlerinde. Garantili ve kesin çözümler almak için hemen iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Ara