• info@aydintadilatmerkezi.com
  • 0530 866 04 09
Kuşadası Patlatma Taş Uygulaması
  • By admin
  • No Comments

Kuşadası Patlatma Taş Uygulaması

Aydın tadilat Merkezi
Aydın tadilat Merkezi

Kuşadası patlatma taş uygulaması ile evlerinizde farklı bir tasarım  ve görsellik sunmaktayız. Patlatma taş uygulamaları evlerinizde her zaman sizlere ferahlık ve ihtişam kazandırmaktadır. Evlerin dış cepelerine uygulanan  taş uygulamaları evlerin dayanıklılığını ve ısı yalıtımı konusunda da destek sunmaktadır.

Romalılar zamanından günümüze kadar sıklık ile kullanılanılan traventer taş uygulamaları her zaman  ilk tercih olarak seçilmektedir. Romalılar traventer ve patlatma taş uygulamalarını eski zamanlarda devlet kurumlarında ve ordu karargahlarında  sıklık ile tercih edilmektedir. Patlatma taş uygulamaları evlerde dış cepheleri korumaktadır. Aynı zamanda taşların su geçirmez özellikleri nedeniyle yıkanabilir ve temizlenebilir olmaları sebebi ile önem arz etmektedir.

EN MODERN VE USTA ELLERDEN ÇIKAN TRAVENTER TAŞ VE PATLATMA TAŞ UYGULAMALARI  HAKKINDA
ÜCRETSİZ BİLGİ VE FİYAT TEKLİFİ İÇİN HEMEN ARAYIN

0539 662 17 86

Kuşadası Patlatma Taş Uygulaması

Kuşadası patlatma taş uygulamaları evlere uygulanan mantolama hizmetlerinden daha  faydalı ve daha koruyucu olarak bilinmektedir. Her renk ve modellerde temin edilebilen taşlar  Aydın Tadilat Merkezi garantisi ve profesyonelliği ile evlerin ize rahatlık ile uygulanmaktadır.

Traventer patlatma taş uygulaması son 20 yıllık dönemde tüm mimarların, modelistlerin ve çevre uzmanlarının uygulamalarda ilk tercihi olarak kullanılmaktadır. Egzotik  oteller, restoranlar, havuz, kafetaryalar, hamamlarda  traventer patlatma taş uygulamaları sıklık ile tercih edilmektedir.

"<yoastmark

Aynı zamanda evlerde tv ünitesi arkasında bulunan duvarlarda  patlatma taş uygulamaları genel olarak tercih edilmektedir. Aydın Traverten Taş Uygulaması Travertenden yapılan dış cephe zeminleri, estetiği ve agresif hava koşullarında sağlam ve hareketsiz olan direnci sayesinde doğru seçimdir.

Kuşadası Patlatma Taş Uygulaması Özel bir konuttaki bir yüzme havuzunun çevresini ve lüks bir ofis binasının çevresini eşit şekilde süsleyebilen zeminler. Bu nedenle, traverten kaplama, mimari detayların özenli seçiminde eksik olamaz. Bu dış zeminler zamanla değişmez kalacaktır ve jeolojik olarak bitki fosillerinin izleri açısından zengin, neredeyse canlı taşların üzerinde yürümek bir zevktir.

Kuşadası Traverten Taş Uygulaması Detaylara gösterilen özenin göze çarptığı bir konut binasının girişi. Bahçede bir adım. Bir tasarımcı havuzunun çevresi. Manzaralı bir teras… Traverten dış cephe döşemelerinin önem kazandığı ev ve ortamında pek çok mekan var.

Kuşadası Patlatma Taş Ustası

Romalılar en iyi kamu binalarını traverten mermeriyle inşa ettiler. Ve bunun bir nedeni vardı. Sertlik, farklılık ve zamansızlık, travertenlerin binlerce yıl sonra dış mekan zeminlerini süslemeye devam etmesini açıklayan özelliklerden bazılarıdır.

Zamansız estetiği ve fiziksel özellikleri gibi traverten avantajları, traverteni hem iç hem de dış mekanlarda seçkin bir yapı malzemesi haline getirmektedir.

Traverten yüzeyler oldukça esnektir ve ömür boyu dayanabilir. Traverten, Roma döneminden günümüze kadar ayakta kalan birçok yapının yapımında kullanılan malzeme olması tesadüf değildir.

Traverten, kaynak sularından veya özellikle kaplıcalardan çökelmeyle oluşan aragonit veya kalsit gibi masif, genellikle katmanlı bir kalsiyum karbonattan oluşan bir mineraldir. Traverten, mineral su kaynakları, özellikle de kaplıcalar tarafından biriktirilen bir kireçtaşı şeklidir. Traverten genellikle lifli veya eş merkezli bir görünüme sahiptir ve beyaz, ten rengi, krem ​​renkli ve hatta paslı çeşitlerde bulunur.

Kuşadası Traverten Taş Uygulaması Traverten, yeraltı ve yüzey sularında veya jeotermal olarak ısıtılan kaplıcalarda çözeltiden karbonat minerallerinin çökeltilmesiyle oluşan karasal tortul bir kayadır. Ortam sıcaklığındaki sudan oluşan benzer fakat daha yumuşak ve aşırı gözenekli tortular tüf olarak bilinir.

Kuşadası Traverten Taş Uygulaması Traverten, Mermer, Granit, Oniks, Kireçtaşı, Arduvaz gibi doğal bir taştır. Traverten ile diğer doğal taşlar arasındaki temel fark, kayanın oluşumunda, taşın sertliğinde ve görünümünde yatmaktadır. Kaplıcalarda ve/veya kireçtaşı mağaralarında traverten oluşur. Traverten, metamorfik kaya kategorisine giren mermer veya kalker ile aynı şey değildir.

Kuşadası Patlatma Taş Uygulaması Traverten taşının temel özelliği, karbondioksit kaçağının neden olduğu taş içindeki deliklerdir. Taş ocaklarının çoğu devasadır ve açık büyük çukurlara benzer. Traverten taşları ocaklarda kazılır ve traverten bloklarına bölünür ve daha sonra kesim amacıyla fabrikalara nakledilir. Bloklar plaka, fayans, döşeme, mozaik vb. parçalara ayrıldıktan sonra uygun traverten cilası uygulanır.

Traverten yüzyıllardır günümüze kadar ayakta kalan enfes mimari harikalar inşa etmek için kullanılmıştır ve kanıtlanmış dayanıklılığı ve kalıcı güzelliği, inşaatçıları ve ev sahiplerini modern bina projelerinde traverten karoları veya finişerleri seçmeye teşvik etmeye devam etmiştir. Bu doğal taş çok yönlüdür, hem içeride hem de dışarıda birçok yerde kullanılabilir. İşte bugünün projelerinde konut sakinlerinin ve inşaatçıların yararlandığı travertenin yaygın kullanımlarından bazıları.

Kuşadası Traverten Taş Uygulaması

Beton yollarda heyecan verici bir şey yok, ancak traverten döşeme taşları mülkünüze bir vay faktörü ekleyebilir. Evinize harika bir frenleme çekiciliği verir ve birçok aşınma ve yıpranmanın yanı sıra ısı/çözülme döngülerine dayanacak kadar dayanıklıdır.

Kuşadası Traverten Taş Uygulaması Ön kapınıza giden bir yürüyüş yolu veya bahçenizden misafirleri gösteren dolambaçlı bir yol, bu doğal taş döşemelerin kullanımıyla çok daha çekici hale getirilebilir. En iyi yanı, ıslak veya kuru bir ayar ile kendiniz kurmanın kolay olmasıdır.

İster evinizin arka tarafında bir teras, ister bir otelin arka tarafında bir avlu olsun, traverten döşemeler misafirlerinizin gözlerini kamaştıracak etkileyici bir seçimdir. Zevkli ve çeşitli dış mekanlarla eşleşebilir ve düzen söz konusu olduğunda seçebileceğiniz birçok desen var.

İçeride veya dışarıda, traverten karolar ve döşeme taşları bazı çarpıcı merdivenler oluşturabilir. İster ön kapınız için güzel bir çıkıntıya, ister evinizde yüksek bir odaya açılan bir veya iki basamağa ihtiyacınız olsun, traverten zarif bir seçimdir.

Sızdırmaz traverten karolar, su lekelerini veya sabun kalıntılarını kolayca göstermeden doğal, zarif bir estetik sağladıkları için duşta kullanım için mükemmeldir, yani duşunuzu her gün temizleyemeseniz bile harika görünür.

Kuşadası Traverten Taş Uygulaması Bir oturma odasının odak noktası olacak etkileyici bir şömine için, şömineyi çevrelemek ve sofistike bir şömine oluşturmak için traverten karo kullanılabilir. Tuğla veya diğer taş türlerinden çok daha fazla sohbet başlatıcıdır.

Kuşadası Patlatma Taş Uygulaması   veya Doğal taş kaplama, istinat duvarlarına, iç veya dış mekan şöminelerine, duvar cephelerine ve sütunlara uygulanabilir. İnce taş kaplamalar, eğilme, çatlama, solma ve ufalanmaya karşı dayanıklı olmaları için gerçek taştan yapılmıştır. Ek olarak, eğer yontulurlarsa veya çatlarlarsa kimse fark etmeyecektir, çünkü fabrikasyon sahte taş kaplamaların aksine, taşın rengi ve dokusu taşa kadar uzanır. Taş kaplama, daha hafif ve kullanımı daha kolay olduğu için daha hızlı ve daha kolay uygulanır.

Doğal ince taş kaplamalar, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli stil ve renklerde gelir. Taş ocaklarından çıkarılıyorlar. İnce taş kaplama, neredeyse her tarza, renge ve tasarıma uyum sağlamada çok dayanıklı ve esnek olması bakımından üstün olduğu için ideal bir taş uygulamasıdır. Taş kaplamalar, üretilen sahte taş kaplama ve fiberglas taşlara göre daha ince ve hafiftir.

Herhangi bir yüzeye taş kaplama uygulaması aynı temel uygulama yöntemlerini gerektirir. Öncelikle bir nem bariyeri, harcın kavraması için bir çerçeve veya yapı, harç ve ardından seçtiğiniz taş olmalıdır. Nem bariyeri ve omurga çerçevesi, ince taş kaplamanızın ömür boyu sürmesini sağlamak için gerekli bileşenlerdir.

Kontrplak, lambri, duvar kaplaması , duvar panosu veya diğer taş olmayan yüzeylere taş kaplama takarken :

Duvarı, hava koşullarına dayanıklı ve alttaki ahşabı ve taş kaplamanın arkasını nem hasarından koruyan bir nem bariyeri ile kaplayın.

Kuşadası Traverten Taş M2 Fiyatları

Yerel bina kodunuza göre galvanizli çiviler veya zımbalarla metal bir çıta, ağ veya kaplama uygulayın. Bu, harcın yapışması için sağlam bir destek sağlar ve taşlarınızın kavraması için sağlam bir omurga sağlar.
Harcınızı sürün ve bunun üzerine seçtiğiniz taş kaplamayı “derz” aralarına harçla uygulayın.
Harcınız sertleştikten sonra, taşlarınızın yüzeyine bulan harcı sıyırmak için sert bir fırça ve biraz su kullanın.

Kuşadası Patlatma Taş  Duvar, yüzeyinde yağ, yüzey aktif madde veya diğer kimyasallar içermediği ve temiz ve kuru olduğu sürece, herhangi bir hazırlık yapmadan taş kaplamaları uygulayabilirsiniz. Sadece duvarın arka tarafının istinat duvarları, havuzlar veya bahçe yatakları gibi bir su kaynağına maruz kalmadığından emin olun.

Kimyasallar veya yağlar içeriyorsa, yüzeyi muriatik asitle aşındırın ve sert bir tel fırça ile çizin. Harcınızı ve taşınızı her zamanki gibi uygulayınız.

Yüzeyiniz boya veya diğer kimyasallarla işlem görmüşse, bu yüzeyi kumla temizleyin veya yukarıdaki talimatları izleyin ve paris’e bir bariyer malzemesi, metal çıta, ağ veya kaplama uygulayın ve kontrplak duvarda yaptığınız gibi taş yerleştirin.

Doğal taş kaplamalar dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Gerçek taş, neredeyse sıfır bakım gerektirmesi, normal koşullarda asla değiştirilmesi gerekmemesi ve çatlama, solma, ufalanma, erozyon ve hava koşullarına karşı direnç göstermesi nedeniyle uzun vadede daha ekonomiktir.

İnce taş, doğal taştan yapıldığı için çok çeşitli renk ve stillerde mevcuttur. Bu nedenle fabrikasyon taştan daha fazla renk ve kesim arasından seçim yapabilirsiniz.

Doğal taş olarak da bilinir. Doğal taşlar, (patlatma taşları) doğallığı bozulmadan şekil verilmiş duvar veya zemin kaplamalarıdır. Bundan dolayı dokularında doğal bir renk ve yapı farklılıkları vardır. Bu farklılıklarla kullanıldıkları mekanlara doğal bir estetik görünüm kazandırırlar.

Doğadan alınan dayanıklı taşlar, tezgahlarda kesilir. Daha sonra, içerisinde çeşitli kimyasallar olan havuzlarda aşındırma işlemi gerçekleştirilir. Üzerindeki aşınma delik, girinti ve çıkıntılar bu kimyasallar işlemlerin sonucunda ortaya çıkar. Doğal taşlar, çeşitli form, renk ve ebatlarda kesilerek satışa sunulur.

Küçük ebatlı olanları, genellikle arkasında fileli olarak satılır. File, yapıştırmada ve kesmede kolaylık sağlar.

Patlatma taşı evde kendiniz duvarlara veya tezgâh üzerine oldukça kolay şekilde uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, zeminin düzgün olmasıdır.

Kuşadası Patlatma Taş Modelleri

Eğer toz yapıştırıcı kullanacaksanız, su ile hamur kıvamına getirip, yapıştırıcıyı taraklı mala ile zemine sürün ve taşı yerleştirin. Hazır pasta tipi yapıştırıcı kullanımı da aynı şekildedir.

Doğal taşın parçalardan oluşup, arkasının fileli olması rahatça bölünüp ebatlandırılmasına imkan verir. Kesim gerekirse, fileden maket bıçağı ile kesilebilir. Taş kesilecekse avuç taşlama ile kesilir.

Doğal taşın taşın yere döşenmesinde ise, uygulanacak zeminin akıntı yönü de sağlanarak düzgün bir seviyeye getirilmesi gerekir. Kot farkları ise, yapıştırıcı ile altı beslenerek giderilebilir.

Kuşadası Patlatma Taş , göbeği beraber kullanılacaksa, önce zemine tüm doğal taş fonu döşenir. Tam kuruma gerçekleşmeden önce, göbek fon üzerine yerleştirilip kenarlarından kalem ile işaretlenir. İşaretli yerlerden taş kesme makinesi ile kesilerek göbek yerleştirilir.

Patlatma taşlar, evlerde, ofislerde, otellerde, sergilerde, alışveriş merkezlerinde sıkça kullanılır. Patlatma taşı, (doğaltaş) evlerde genellikle tek duvar yüzeyine uygulanır. Şöminenin bulunduğu duvara döşenebilir. Genellikle, Lcd tv nin monte edileceği tek duvara döşenir. Ayrıca, mutfaklarda tezgâh ile üst dolap arasına kullanılır. Fakat, tezgah arası kullanımı için daha parlak ve düz olanlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede, oluşabilecek leke ve kir ve tozların temizlenmesi daha kolay olacaktır.

Kuşadası Traverten Taş Ustası

İş yerlerinde ve otellerin girişlerinde zemine göbekleri ile birlikte döşenebilir. Kolon etrafına veya dekoratif duvarlar yaratmak için kullanılabilir.

İç ve dış mekanlarda, çeşitli dekor ve projelerde. Kısacası patlatma taşları, iç ve dış tüm mekanlarda kullanılabilir.

Doğal taşlar için en uygun yapıştırıcılar, flex doğal taş yapıştırıcılarıdır. Bu yapıştırıcılar beyaz, esnek ve dış mekan için de kullanılan fayans yapıştırıcısıdır aslında. Ayrıca, çimento esaslı gri yapıştırıcılar ve pasta tipi hazır yapıştırıcılarla da yapıştırılabilir.

Taşı özellikle, amatör olarak kendiniz yapıştırmayı düşünüyorsanız, biz kolaylık ve sağlamlık açısından hazır pasta tipi yapıştırıcıları kullanmanızı öneriyoruz. (Kalekim, Baumit v.b. markların var.

(Patlatma) Doğal taşlar, genellikle derzsiz kullanılır. Fakat, derz ile kullanılabilen türleri de vardır.
Taşınızın arasında derz boşluğu varsa ve derz yapacaksanız derz dolgusunu doğal taş uygulamasından 12 saat sonra yapın.
Derz dolgusunun flex olmasına dikkat edin. (Aralarda kalan boşluğun ölçüsüne göre derz satın almanız gerekir.)
Derzi tamamen istediğiniz renkte su ile karıştırarak yoğurt kıvamında hazırlayın ve lastik çekçek veya fayansçı silgisi ile derz boşluklarına yayın.
Derzi en fazla 3-4 m² lik bölgeler halinde uygulayın. Derz tamamlandıktan sonra dolgular ve taş yüzeyi aynı seviyede olmalıdır.
Derz kurumaya başlamadan önce sünger, kova, su ile taş yüzeyi temizleyin. Taşın yüzeyinde hiç bir dolgu malzemesi artığının olmadığına emin olun.

Kuşadası Patlatma Taş bakıma ihtiyaç duymaz. Yine de temizleme, koruma ve parlatmaya ihtiyaç duyarsanız, özel doğal taş bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Bakım işleminden önce taşın yüzeyinde toz ve nem olmamasına dikkat edin.

 

Hemen Ara