• info@aydintadilatmerkezi.com
  • 0530 866 04 09
Didim Patlatma Taş Uygulaması
  • By admin
  • No Comments

Didim Patlatma Taş Uygulaması

Didim Patlatma Taş Uygulaması Özel bir konuttaki bir yüzme havuzunun çevresini ve lüks bir ofis binasının çevresini eşit şekilde süsleyebilen zeminler. Bu nedenle, traverten kaplama, mimari detayların özenli seçiminde eksik olamaz. Bu dış zeminler zamanla değişmez kalacaktır ve jeolojik olarak bitki fosillerinin izleri açısından zengin, neredeyse canlı taşların üzerinde yürümek bir zevktir.

Didim patlatma taş uygulaması evlere uygulanan mantolama hizmetlerinden daha  faydalı ve daha koruyucu olarak bilinmektedir. Her renk ve modellerde temin edilebilen taşlar  Aydın Tadilat Merkezi garantisi ve profesyonelliği ile evlerin ize rahatlık ile uygulanmaktadır.

Traventer patlatma taş uygulaması son 20 yıllık dönemde tüm mimarların, modelistlerin ve çevre uzmanlarının uygulamalarda ilk tercihi olarak kullanılmaktadır. Egzotik  oteller, restoranlar, havuz, kafetaryalar, hamamlarda  traventer patlatma taş uygulamaları sıklık ile tercih edilmektedir.

Aynı zamanda evlerde tv ünitesi arkasında bulunan duvarlarda  patlatma taş uygulamaları genel olarak tercih edilmektedir. Aydın Traverten Taş Uygulaması Travertenden yapılan dış cephe zeminleri, estetiği ve agresif hava koşullarında sağlam ve hareketsiz olan direnci sayesinde doğru seçimdir.

 

EN MODERN VE USTA ELLERDEN ÇIKAN TRAVENTER TAŞ VE PATLATMA TAŞ UYGULAMALARI  HAKKINDA
ÜCRETSİZ BİLGİ VE FİYAT TEKLİFİ İÇİN HEMEN ARAYIN

0539 662 17 86

Didim Patlatma Taş Uygulaması

Didim patlatma taş uygulaması ile evlerinizde farklı bir tasarım  ve görsellik sunmaktayız. Patlatma taş uygulamaları evlerinizde her zaman sizlere ferahlık ve ihtişam kazandırmaktadır. Evlerin dış cepelerine uygulanan  taş uygulamaları evlerin dayanıklılığını ve ısı yalıtımı konusunda da destek sunmaktadır.

Aydın tadilat Merkezi
Aydın tadilat Merkezi

Romalılar zamanından günümüze kadar sıklık ile kullanılanılan traventer taş uygulamaları her zaman  ilk tercih olarak seçilmektedir. Romalılar traventer ve patlatma taş uygulamalarını eski zamanlarda devlet kurumlarında ve ordu karargahlarında  sıklık ile tercih edilmektedir. Patlatma taş uygulamaları evlerde dış cepheleri korumaktadır. Aynı zamanda taşların su geçirmez özellikleri nedeniyle yıkanabilir ve temizlenebilir olmaları sebebi ile önem arz etmektedir.

Didim Traverten Taş Uygulaması Detaylara gösterilen özenin göze çarptığı bir konut binasının girişi. Bahçede bir adım. Bir tasarımcı havuzunun çevresi. Manzaralı bir teras… Traverten dış cephe döşemelerinin önem kazandığı ev ve ortamında pek çok mekan var.

Didim Traverten Taş Ustası

Romalılar en iyi kamu binalarını traverten mermeriyle inşa ettiler. Ve bunun bir nedeni vardı. Sertlik, farklılık ve zamansızlık, travertenlerin binlerce yıl sonra dış mekan zeminlerini süslemeye devam etmesini açıklayan özelliklerden bazılarıdır.

Zamansız estetiği ve fiziksel özellikleri gibi traverten avantajları, traverteni hem iç hem de dış mekanlarda seçkin bir yapı malzemesi haline getirmektedir.

Traverten yüzeyler oldukça esnektir ve ömür boyu dayanabilir. Traverten, Roma döneminden günümüze kadar ayakta kalan birçok yapının yapımında kullanılan malzeme olması tesadüf değildir.

Traverten, kaynak sularından veya özellikle kaplıcalardan çökelmeyle oluşan aragonit veya kalsit gibi masif, genellikle katmanlı bir kalsiyum karbonattan oluşan bir mineraldir. Traverten, mineral su kaynakları, özellikle de kaplıcalar tarafından biriktirilen bir kireçtaşı şeklidir. Traverten genellikle lifli veya eş merkezli bir görünüme sahiptir ve beyaz, ten rengi, krem ​​renkli ve hatta paslı çeşitlerde bulunur.

Didim Traverten Taş Uygulaması Traverten, yeraltı ve yüzey sularında veya jeotermal olarak ısıtılan kaplıcalarda çözeltiden karbonat minerallerinin çökeltilmesiyle oluşan karasal tortul bir kayadır. Ortam sıcaklığındaki sudan oluşan benzer fakat daha yumuşak ve aşırı gözenekli tortular tüf olarak bilinir.

Didim Traverten Taş Uygulaması Traverten, Mermer, Granit, Oniks, Kireçtaşı, Arduvaz gibi doğal bir taştır. Traverten ile diğer doğal taşlar arasındaki temel fark, kayanın oluşumunda, taşın sertliğinde ve görünümünde yatmaktadır. Kaplıcalarda ve/veya kireçtaşı mağaralarında traverten oluşur. Traverten, metamorfik kaya kategorisine giren mermer veya kalker ile aynı şey değildir.

Didim Patlatma Taş Uygulaması Traverten taşının temel özelliği, karbondioksit kaçağının neden olduğu taş içindeki deliklerdir. Taş ocaklarının çoğu devasadır ve açık büyük çukurlara benzer. Traverten taşları ocaklarda kazılır ve traverten bloklarına bölünür ve daha sonra kesim amacıyla fabrikalara nakledilir. Bloklar plaka, fayans, döşeme, mozaik vb. parçalara ayrıldıktan sonra uygun traverten cilası uygulanır.

Traverten yüzyıllardır günümüze kadar ayakta kalan enfes mimari harikalar inşa etmek için kullanılmıştır ve kanıtlanmış dayanıklılığı ve kalıcı güzelliği, inşaatçıları ve ev sahiplerini modern bina projelerinde traverten karoları veya finişerleri seçmeye teşvik etmeye devam etmiştir. Bu doğal taş çok yönlüdür, hem içeride hem de dışarıda birçok yerde kullanılabilir. İşte bugünün projelerinde konut sakinlerinin ve inşaatçıların yararlandığı travertenin yaygın kullanımlarından bazıları.

Hemen Ara