• info@aydintadilatmerkezi.com
  • 0530 866 04 09
Aydın Traverten Taş Uygulaması
  • By admin
  • No Comments

Aydın Traverten Taş Uygulaması

Aydın Traverten Taş Uygulaması Travertenden yapılan dış cephe zeminleri, estetiği ve agresif hava koşullarında sağlam ve hareketsiz olan direnci sayesinde doğru seçimdir.

Özel bir konuttaki bir yüzme havuzunun çevresini ve lüks bir ofis binasının çevresini eşit şekilde süsleyebilen zeminler. Bu nedenle, traverten kaplama, mimari detayların özenli seçiminde eksik olamaz. Bu dış zeminler zamanla değişmez kalacaktır ve jeolojik olarak bitki fosillerinin izleri açısından zengin, neredeyse canlı taşların üzerinde yürümek bir zevktir.

Aydın Traverten Taş Uygulaması

Aydın Traverten Taş Uygulaması Detaylara gösterilen özenin göze çarptığı bir konut binasının girişi. Bahçede bir adım. Bir tasarımcı havuzunun çevresi. Manzaralı bir teras… Traverten dış cephe döşemelerinin önem kazandığı ev ve ortamında pek çok mekan var.

Aydın tadilat Merkezi
Aydın tadilat Merkezi

Romalılar en iyi kamu binalarını traverten mermeriyle inşa ettiler. Ve bunun bir nedeni vardı. Sertlik, farklılık ve zamansızlık, travertenlerin binlerce yıl sonra dış mekan zeminlerini süslemeye devam etmesini açıklayan özelliklerden bazılarıdır.

Zamansız estetiği ve fiziksel özellikleri gibi traverten avantajları, traverteni hem iç hem de dış mekanlarda seçkin bir yapı malzemesi haline getirmektedir.

Traverten yüzeyler oldukça esnektir ve ömür boyu dayanabilir. Traverten, Roma döneminden günümüze kadar ayakta kalan birçok yapının yapımında kullanılan malzeme olması tesadüf değildir.

Traverten, kaynak sularından veya özellikle kaplıcalardan çökelmeyle oluşan aragonit veya kalsit gibi masif, genellikle katmanlı bir kalsiyum karbonattan oluşan bir mineraldir. Traverten, mineral su kaynakları, özellikle de kaplıcalar tarafından biriktirilen bir kireçtaşı şeklidir. Traverten genellikle lifli veya eş merkezli bir görünüme sahiptir ve beyaz, ten rengi, krem ​​renkli ve hatta paslı çeşitlerde bulunur.

Aydın Traverten Taş Uygulaması Traverten, yeraltı ve yüzey sularında veya jeotermal olarak ısıtılan kaplıcalarda çözeltiden karbonat minerallerinin çökeltilmesiyle oluşan karasal tortul bir kayadır. Ortam sıcaklığındaki sudan oluşan benzer fakat daha yumuşak ve aşırı gözenekli tortular tüf olarak bilinir.

Aydın Traverten Taş Ustası

Aydın Traverten Taş Uygulaması Traverten, Mermer, Granit, Oniks, Kireçtaşı, Arduvaz gibi doğal bir taştır. Traverten ile diğer doğal taşlar arasındaki temel fark, kayanın oluşumunda, taşın sertliğinde ve görünümünde yatmaktadır. Kaplıcalarda ve/veya kireçtaşı mağaralarında traverten oluşur. Traverten, metamorfik kaya kategorisine giren mermer veya kalker ile aynı şey değildir.

Traverten taşının temel özelliği, karbondioksit kaçağının neden olduğu taş içindeki deliklerdir. Taş ocaklarının çoğu devasadır ve açık büyük çukurlara benzer. Traverten taşları ocaklarda kazılır ve traverten bloklarına bölünür ve daha sonra kesim amacıyla fabrikalara nakledilir. Bloklar plaka, fayans, döşeme, mozaik vb. parçalara ayrıldıktan sonra uygun traverten cilası uygulanır.

Traverten yüzyıllardır günümüze kadar ayakta kalan enfes mimari harikalar inşa etmek için kullanılmıştır ve kanıtlanmış dayanıklılığı ve kalıcı güzelliği, inşaatçıları ve ev sahiplerini modern bina projelerinde traverten karoları veya finişerleri seçmeye teşvik etmeye devam etmiştir. Bu doğal taş çok yönlüdür, hem içeride hem de dışarıda birçok yerde kullanılabilir. İşte bugünün projelerinde konut sakinlerinin ve inşaatçıların yararlandığı travertenin yaygın kullanımlarından bazıları.

Beton yollarda heyecan verici bir şey yok, ancak traverten döşeme taşları mülkünüze bir vay faktörü ekleyebilir. Evinize harika bir frenleme çekiciliği verir ve birçok aşınma ve yıpranmanın yanı sıra ısı/çözülme döngülerine dayanacak kadar dayanıklıdır.

Aydın Traverten Taş Uygulaması Ön kapınıza giden bir yürüyüş yolu veya bahçenizden misafirleri gösteren dolambaçlı bir yol, bu doğal taş döşemelerin kullanımıyla çok daha çekici hale getirilebilir. En iyi yanı, ıslak veya kuru bir ayar ile kendiniz kurmanın kolay olmasıdır.

İster evinizin arka tarafında bir teras, ister bir otelin arka tarafında bir avlu olsun, traverten döşemeler misafirlerinizin gözlerini kamaştıracak etkileyici bir seçimdir. Zevkli ve çeşitli dış mekanlarla eşleşebilir ve düzen söz konusu olduğunda seçebileceğiniz birçok desen var.

Aydın Traverten Taş Modelleri

İçeride veya dışarıda, traverten karolar ve döşeme taşları bazı çarpıcı merdivenler oluşturabilir. İster ön kapınız için güzel bir çıkıntıya, ister evinizde yüksek bir odaya açılan bir veya iki basamağa ihtiyacınız olsun, traverten zarif bir seçimdir.

Sızdırmaz traverten karolar, su lekelerini veya sabun kalıntılarını kolayca göstermeden doğal, zarif bir estetik sağladıkları için duşta kullanım için mükemmeldir, yani duşunuzu her gün temizleyemeseniz bile harika görünür.

Aydın Traverten Taş Uygulaması Bir oturma odasının odak noktası olacak etkileyici bir şömine için, şömineyi çevrelemek ve sofistike bir şömine oluşturmak için traverten karo kullanılabilir. Tuğla veya diğer taş türlerinden çok daha fazla sohbet başlatıcıdır.

Hemen Ara