• info@aydintadilatmerkezi.com
  • 0530 866 04 09
Aydın Elektrostatik Toz Boyama
  • By admin
  • No Comments

Aydın Elektrostatik Toz Boyama

Aydın Elektrostatik Toz Boyama  olarak Aydın Tadilat Merkezi olarak sizlere Fırın boya ve Statik boya tesislerimiz ile Aydın merkezde hizmetlerimizi sunmaktayız. Elektro Statik Toz Boya Aydın olarak yıllardır kalitemizden ödün vermeden sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız.

Elektro Statik Toz Boya sistemlerimizde kullandığımız toz boyalar Türk Standartlarına uygundur. Firmamız içerisinde bulunan toz boya tesisimizde boyanan ürünleriniz 200ºC olan fırınımızda boyanın erimesi ile ürünün parlak ve mükemmel bir görünüm almasını sağlar.

Elektrostatik Toz Boya Aydın 

Elektro Statik Toz Boya Aydın Toz boyanın polimerizasyonu pişme işlemi sırasında boyanın malzemeye tutunmasını sağlar. Sonuçta elde edilen kaplama aşınmaya, korozyona, kimyasal etkilere ve darbelere karşı mükemmel bir direnç gösterir. Toz boya üreticilerinin sürekli araştırmaları sonucu renk, parlaklık, doku, dayanıklılık ve uygulama kolaylığı gibi önemli avantajlar kazanılmıştır. Böylelikle boyanan ürünleriniz daha dayanıklı hale gelmiş olur.

Elektro Statik Toz Boya  otomotivden inşaata beyaz eşyadan bisiklet sanayine kadar çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Ayrıca, her çeşit aluminyum saclar,çelik kapı ve asansör sistemleri ve her türlü metal malzemeler toz boyanın kullanıldığı yerlerdir. Görüldüğü gibi toz boyama, çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Elektro Statik Toz Boya Aydın olarak bizlere ulaşan ürünleriniz  üç aşamadan geçmektedir.   Bu aşamalar sırası ile:

  • Temizlik ve ön işlem
  • Toz boya uygulaması
  • Fırınlama
Aydın tadilat Merkezi
Aydın tadilat Merkezi

Elektrostatik Toz Boya Aydın olarak boyama işleminden mükemmel sonuç alabilmek için, boyanacak parçanın bir temizlik ve ön işlemden geçirilmesi gerekmektedir. Parça temizliğinde kullanılmakta olan çeşitli yöntemler vardır. Asidik temizleyiciler inorganik kirlilikler için iyi sonuç verirken, alkali temizleyiciler organik kirliliklere daha uygundur. Diğer organik kirlilikler için yağ alıcı kimyasallar kullanılır.

Bu temizlik işleminden sonra genelde fosfatlama işlemi gerekir. Ancak mimari uygulamalar için kullanılan alüminyum profiller için chromic asit çözeltisinden geçirilmesi daha iyi sonuçlar verir.

Aydın Elektrostatik Toz Boya

Elektrostatik Toz Boya Aydın toz boya  uygulaması, elektrostatik tabanca vasıtasiyla gerçekleştirilir. Bu amaç için corona ve tribo olmak üzere iki tip tabanca mevcuttur. Corona tipi tabancada, toz tabancayı terk ederken tabanca ucunda bulunan yüksek voltajlı bir elektrod sayesinde elektrostatik olarak negatif yüklenir. Boyanacak parça topraklanmış olduğundan, elektrostatik olarak yüklenmiş olan boya kolayca parçaya yapışır. Ancak bazen çok girintili ve çıkıntılı parçalarda Faraday etkisi oluşup tozun çukur alanlara girişi sorunlu olabilir. Bu durumlarda tribo tipi tabancalar kullanılır. Bu tür tabancada boya yüksek voltaj uygulanmadan, sadece sürtünmeyle positif yükle yüklenmesi sağlanır.

Elektro Statik Toz Boya uygulanan parça fırınlama konur. Bu aşamada parça, boyanın özelliklerinde verilen süre ve sıcaklığa maruz bırakılır. Boya bu sıcaklıkta önce eriyip düz bir zemin oluşturduktan sonra kürleşir. Bu sure sonunda parça fırından çıkartıldıktan sonra boyama işlemi tamamlanmış olur. Toz Boya ürünleri genelde 200 derecede 10 dakikada kürleşirler. Ancak burada zikredilen 10 dakikalık sure parça 200 dereceye geldikten sonra başlatılır.

Sizlerde Aydın Elektrostatik Toz Boyama ile ürünlerinize kaliteli bir işçilik ile boyanmasını sağlamak istiyorsanız hemen Aydın Tadilat Merkezi olarak bize ulaşınız.

 

Hemen Ara