• info@aydintadilatmerkezi.com
  • 0530 866 04 09
Aydın Çatı Aktarma
  • By admin
  • No Comments

Aydın Çatı Aktarma

Aydın Çatı aktarma, genelde kiremit kaplı çatılarda gerçekleşmektedir. Çatı aktarma Aydın başta olmak üzere tüm Aydın ilçe, kasaba ve köylerimizde Aydın Tadilat Merkezi uzman kadrosu tarafından  itina ile yapılmaktadır.

Aydın Çatı Aktarma

Aydın Çatı aktarma  zaman aşımına bağlı doğa olaylarının yıprattığı çatılarının su geçirmezlik şekline tekrardan getirilmesidir. Çatı aktarma. Mevcut çatı kaplama kiremitleri, çatı üzerinden tek tek açılarak temizlenir. Kiremit mahyaları açılıp temizlenir. 10 ar 15 erli şekilde istiflenir. Çatı karkas kısmı gözden geçirilerek, kırık çürük olan karkaslar taşıyıcı direkler ızgaralar, çatı döşemesi yenilenir,

Çatı asma pwc yağmur olukların eski olanlar çatı cephelerinden sökülüp, çatı üzerinden aşağıya indirilir ve yerine göre yeni  dere ebadı uygulanır. Yağmur olukları gizli oluk ise izolasyon ile kaplanarak kaplanır. Çatıdaki baca, havalandırma asansör küle kenarları izolasyon ile sağlamlaştırılır. kırık çürük dökülmüş olan sıvalar onarılır. Çatı döşeme, kiremit altına su izolasyonu serilerek, açılan kiremitler yeniden çatıya dizilir. Kiremitler her 3 sırada bir tellenir, çatı eğimi %30 dan aşağıya ise kiremit telleme 5 ve 6 sırada bir olabilir, bunun amacıda kiremit altındaki su izolasyonunun fazla delinmemiş olmasıdır.

Aydın Çatı Aktarma Hizmetleri

Çatı aktarma olayı 1700 yıl önceden Osmanlı zamanında Ankara’da başlamıştır. Çatı aktarma çıtalama şeklinde nefes alan tayvek izolasyon ile yapılabilir. İzolasyon membran ile yapıla bilir. İzolasyon ile yapılan çatı aktarma, çok çabuk çürümeye yüz tutmaktadır. Çünkü yapıştırmalı olduğundan çatı arasının havasız kalarak ahşap veya kelik kısmının terleme yaparak çabuk çürümesine neden olmaktadır. Çatının çürümemesi için her cephesine yeterince sirkülasyon  havalandırması konulması şarttır. Bu havalandırmalar sayesinde çatının daha uzun sağlam kalmasını sağlar hemde altındaki dairenin rutubet yapmasını önlemektedir.

Aydın Çatı aktarma  da çatı aktarmanın ısı yalıtımı ‘da çok önemlidir. Isı yalıtımı su sızdırmayan çatılarda uygulanmalıdır. Su akıtan çatıda uygulanan ısı yalıtımı su aldığı taktirde hiç bi ısı özelliği kalmadığı gibi koku yaparak kokuyu daire içerisine verir. Isı yalıtımı çatı altındaki daire için çok önemlidir. Isı yalıtımı kışın dondurucu soğuklardan, yazın yakıcı sıcaklardan korur. Isı yalıtımının maliyeti aslında önemli değildir. Binaya uygulanan ısı yalıtımı 1 ve ya 2 yılda kendini amorti eder ve sonraki yılları doğal gaz ve klima gibi dudak uçuklatan rakamlardan sizleri korur.

Aydın Çatı Aktarma Fiyatları

Aydın tadilat Merkezi
Aydın tadilat Merkezi

Efeler Çatı aktarma  işleri kelimesi çatıların revizyon işlemlerinin tamamıyla elden geçirilmesine denmektedir. Çatı aktarma uygulamasında kısaca şöyle olmaktadır.

  1. olarak kiremit mahyalarında başlayıp sökülüp mahyalar harçlardan temizlenir.
  2. olarak çatıdaki mevcut kiremitler tek tek açılarak temizlenir, ve beşer Onarlı olarak çatı üzerinde istiflenip sonrasında
  3. olarak çatının dere yağmur olukları yenilenir, yada gizli oluk ise izolasyon ile kaplanıp sağlamlaştırılır. yatay dereler aynı işlemler yapılır.
  4. olarak baca kenarları ve bacalar tamamen tamirattan geçirilir. Çatı tahta direk taşıyıcılar ana mahyalar kontrol edilerek kırık çürükler yenilenir.

Aydın Çatı aktarma  olarak Çatıların su izolasyon muşambasını birbirine 10 cm bindirilerek çatı döşeme (kiremit altına) serilerek çakılır. Açılan kiremitler ilk sıradan itibaren ipinde dizilerek ilk sıra başlayıp her 3+ 4 sıralarda bir tellenir kaymasının diye bu uygulama kesinlikle yapılmalıdır. Çatının dört onuz olduğunu düşünürsek omuzlara gelen kiremitler, jet taşı ile kesilerek düzeltilir. Son olarak açılan kiremit mahyaları dizilip sıva harcı ile sıvanır.

Çatı aktarma Efeler  maliyeti çatı uygulama arasında en ucuz olanıdır. Çatı aktarmada firmamız  Aydın Çatı Aktarma tarafından 5 yıl işçilik garantisi verilmektedir. Beş yıl içinden firmamız tarafından uygulanan alanlardan çıkacak sorunlardan firmamız ücret almadan sorunlar giderilmektedir. Su izolasyonu çatı aktarmada çatının gaz vazgeçilmezlerindendi. Çatı katarma’da çatıya dizilen kiremit gizli oluklarının zamanla toz toprak dolarak yağmur sularının dolan gizli oluktan gidemeyerek kiremit altına düşecektir.

Aydın Çatı Aktarma Ustası

Düşen yağmur suları su izolasyon üzerinden çatı yağmur oluğuna taşınarak Çatı arasına inmesini önler. Su izolasyonu çuvallı membran ve siyak keçeli membran, membran çatı, balkon, teras, bina perde, bina somellerinde kullanılabilen su izolasyonlardır. Isı izolasyonu çatı aralarında kullanılan bir sistemdir. Isı izolasyonu izocam, strafor, köpük olarak kullanılan malzemelerdir.

Aydın Çatı aktarma  tüm semtlerde yaptığı uygulamalarla bilinen bir garantili ve tecrübeli tek firmadır.. Ahşap çatı, çelik çatı Çatı aktarma panel çatı. Pergele, teras kapatma kumlu membran, şıngıl membran uygulamalar yapılmaktadır. Sizlerde Çatı aktarma Efeler ile garantili işlemler ile sonuç almak için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Hemen Ara